Účes podle tvaru obličeje

15. října 2010 v 22:30 | Cioccolata.<3 |  Beauty Tips
V článku najdete tipy ohledně sestřihů - konkrétně jaký sestřih se hodí ke tvaru tvé hlavy. V článku najdete tipy ke kulatým, trojúhelníkovým, oválným a čtvercovitým obličejům. Pokud máš ještě nějaký návrh nebo tip, napiš do komentářů, klidně ho připíšu :))
http://just-strawberry.blog.cz

 • Kulatý obličej
  Kulatý obličej je vlastně široký obličej. Snaž se vzbudit iluzi délky a úzkého vzhledu.  Proto se vyvaruj moc krátkým geometricky přesným sestřihům. Nos delší vlasy, kterými si nezakrývej čelo. Snaž se vytvořit dojem plnosti na temeně, pomohou vrstvené střihy nebo taky pramínky.
 • Oválný obličej
  Oválný obličej je nejvyváženější ze všech typů obličejů - tento tvar hlavy snese v podstatě každý účes. Nezakrývej své čelo ofinkou - zkus nosit dlouhé nebo krátké vlasy, rovné nebo vlnité, nic ale nezkazíš ani culíkem nebo uhlazením do zadu.
 • Trojúhelníkový obličej
  Máš-li široké čelo a úzkou špičatou bradu, tvůj obličej je ve tvaru trojúhelníku. Vybírej tedy z takových účesů, které dodají oblasti brady a čelisti plnost. Na místě jsou ale i dlouhé ofinky či účesy, při kterých vlasy uhladíš dozadu.
 • Čtvercový obličej
  Čtvercové tváře jsou, podobně jako u kulatých, široké, ale mají ostřejší linie. Je tedy třeba linie "obrousit" a vzbudit dojem užšího a delšího obličeje. Vlasy nepřistřihávej na délku brady. Vlasy by se měly jemně dotýkat obličeje, zauvažuj nad střihy, které uplatňují rozčesávání do stran.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama